Vidiškių seniūnija

Vidiškių seniūnija – Ukmergės rajono seniūnija, išsidėsčiusi į šiaurę nuo Ukmergės. Seniūnijos plotas – 9937 ha, iš jų 67,29 % užima žemės ūkio naudmenos, 3,97 % – miškai, 28,74 % – vandenys ir kitos paskirties plotai.<ref name="vilnijosvartai"></ref>

Veikia daug įmonių ir organizacijų. Didžiausios jų – AB „Ukmergės melioracija“, UAB „Ukmergės versmė“, AB „Užmojai su garantijomis“, Jasiuliškių pensionatas.

Yra Vidiškių Švč. Trejybės bažnyčia, Vidiškių pagrindinė mokykla. Vidiškių seniūnijoje yra Šventupės ir Kurėnų dvarai, kas likę iš jų, pritaikyta kasdienos poreikiams: įkurtos mokykla ir biblioteka. Šalia Mūšios tvenkinio įsikūręs Didžiosios kovos apygardos partizanų parkas. Šalia Šventupės yra ralio–kroso trasa, kur kasmet vyksta įvairiausio rango varžybos.

Žmonių ypač mėgstami – kasmet miestelyje vykstantys šv. Baltramiejaus atlaidai. Tai tarsi ir Vidiškių šventė, kurioje pažymimos gražiausios sodybos, šokama, sportuojama ir tik po to – kitądien bažnyčioje sveikinamas Šv. Baltramiejus.

Plačiau Wikipedijoje

Gyvenvietės: