Plaškiai

Plaškiai – kaimas Pagėgių savivaldybėje, 14 km į šiaurės vakarus nuo Pagėgių, 4 km į pietvakarius nuo Stoniškių, Gėgės dešiniajame krante, prie Nemuno atšakos Rusnės; eina keliai į Panemunę pro Lazdėnus, į Rusnę pro Galzdonus, į kelią Kaunas–Jurbarkas–Klaipėda.

Plaškių kaimas ribojasi su Karceviškių, Kovgirių, Berštininkų, Leitvarių, Šunelių (visi Pagėgių raj. sav.), Pageldynių (Šilutės raj. sav.) kaimais ir Lietuvos valstybės siena su Rusijos Kaliningrado sritimi.

Plaškių kaime yra pasienio užkarda, Stoniškių pagrindinės mokyklos Plaškių skyrius (2005 m. buvo 9 mokiniai, 1-3 klasės), baltųjų gandrų kolonija (Rusnės pakrantės tuopose 16 lizdų), užkonservuota siurblinė, polderis. Išlikę senieji pastatai: Plaškių evangelikų liuteronų bažnyčia, dviejų klebonijų (senosios ir naujosios), mokyklos, užeigos-viešbučio, karčemos ir kt.

Plaškių evangelikų liuteronų bažnyčios pastatų ir statinių kompleksas (išlikusi bažnyčia, kunigo namas, pradinė mokykla, kapinaitės su metalinėmis tvorelėmis bei kryžiais, smuklės pastatas, ūkiniai bažnyčios komplekso pastatai) yra apleistas, nenaudojamas. Bažnyčios nava perdengta įspūdingomis trikampėmis sąramomis iš drožinėtų medžio tąšų.

Plačiau Wikipedijoje