Jukniškė

Jukniškės Šv. Augustino koplyčia – medinė koplyčia Jukniškės kaime, Liolių seniūnijoje, Kelmės rajone, apie 6 km į rytus nuo Kelmės. Pasiekiama iš kelio pasukus į Maneikių kaimą, važiuojama apie 3 km, į vakarus nuo Mėdaus tvenkinio, 100 m nuo kranto. Koplyčia stovi neaukštame, medžiais apaugusiame kapinių kalnelyje. Aplinkui plyti dirbamos žemės, atokiau įsikūrę keli vienkiemiai.

Medinė Jukniškės koplyčia restauruota, prižiūrėta, puoselėjama jos aplinka. Ja rūpinasi Maneikių žmonės. Koplyčios prieigose stovi atnaujinti koplytstulpiai, sutvarkyti kapinių vartai. Aplink koplyčią esančiose kapinaitėse palaidoti Pirmajame pasauliniame kare žuvę vokiečių kareiviai, išlikęs to laikotarpio originalus betoninis paminklas su vokišku užrašu. Todėl manoma, kad koplyčia pastatyta dar anksčiau.

Rugpjūčio mėnesio paskutinį sekmadienį vyksta Šv. Augustino atlaidai. Šv. Mišios ir koncertinė programa po jų sulaukia daugybės žmonių, kilusių iš kadaise gausaus Jukniškės kaimo (dauguma jų sovietmečiu sukelti į kolūkio gyvenvietę Maneikius). Susirenka ne tik kaimo gyventojai, jų giminės, bet ir kunigai, bažnyčios tarnai, Kelmės bažnyčios choras.

Koplyčią supančios senosios kapinės neveikiančios, su keliais išlikusiais antkapiais, be memorialinių įrašų. Jos įrašytos kultūros paveldo registre (unikalus kodas 24258).<ref></ref> Priešais koplyčią yra keli vokiečių karių kapai (unikalus kodas 38526).<ref></ref> Šalia koplyčios palaidoti Barbora ir Tomas Arlauskai – pirmieji Jukniškės koplyčios prižiūrėtojai.

Plačiau Wikipedijoje